ساخت شناسه کاربری اپل (Apple ID) بدون کارت اعتباری

شناسه کاربری اپل یا همان Apple ID در اپل برای iTunes Store، App Store، iBookstore و Mac App Store یکسان می باشد  و تنها با داشتن یک Apple ID می توانید از این فروشگاه ها نرم افزار، آهنگ، کتاب و مجله دانلود دریافت (مجانی یا خریداری) کنید.

اگر شما شناسه کاربری اپل یا Apple ID دارید:

زمانی که شما از خدمات اپل مانند فروشگاه آنلاین اپل یا ثبت محصول به صورت آنلاین استفاده می کنید به این معنا است که شما شناسه کاربری اپل دارید و می توانید از این شناسه برای ایتیونز (iTunes)، فروشگاه نرم افزار های مک (Mac App Store)، سرویس ابر اطلاعات (iCloud)، سرویس پیغام چند رسانه ای (iMessage)، سرویس تماس تصویری (FaceTime)، سرویس بازی (Game Center) و دیگر سرویس های اپل استفاده کنید.

پیشنهاد اپل در استفاده از این شناسه این است که هر کاربر تنها یک شناسه داشته باشد و از ساخت چند شناسه (Apple ID) خودداری کنید.

اگر شما هنوز شناسه کاربری اپل (Apple ID) ندارید این مقاله به شما نحوه ساخت آن در کامپیوتر شما به وسیله نرم افزار iTunes یا در دستگاه های iOS (ایفون، آی-پد و آیپاد لمسی) آموزش می دهد.

قبل از شروع ساخت این شناسه این نکته را برای کاربران داخل ایران باید متذکر شویم که ساخت این شناسه برای کاربران داخل ایران محدود می باشد و این به این معنا می باشد که این کاربران می بایست از سرویس های مخفی کننده آدرس اینترنتی (IP) استفاده کنند و این موضوع باید در تمام مراحل ساخت، دانلود یا خرید نرم افزار رعایت شود.

ساخت شناسه کاربری اپل در کامپیوتر:

۱. نرم افزار آیتیونز را بر حسب سیستم عامل (ویندوز یا OSX) دانلود و نصب کنید.

۲. بر روی iTunes Store (در سمت راست پنجره آیتیونتز) کلیک کنید و کشور خود را به وسیله پرچمی که در گوشه سمت راست قرار دارد انتخاب کنید.

نکته: کاربران داخل ایران با توجه به اینکه تمام کارت های خرید اپل که توسط فروشندگان  ارایه می شود متعلق به کشور آمریکا  می باشد، می بایست این کشور را انتخاب کنند.

۳. به فروشگاه نرم افزار اپل (App Store) با کلیک کردن بر روی آن بروید.

ituens-menu

۴. قبل از ساخت شناسه شما ابتدا می بایست یک نرم افزار مجانی را دانلود کنید. برای پیدا کردن نرم افزار مجانی به لیست های برترین ها در سمت راست پنجره نگاه کنید. سپس به پایین بروید تا به لیست برترین نرم افزارهای مجانی (Top Free App) برسید. سپس یکی از آنها را انتخاب و در صفحه بعد بر روی دکمه Free App در زیر آیکون نرم افزار کلیک کنید.

free-app

۵. در پنجره باز شده بر روی ساخت شناسه کاربری اپل یا Create Apple ID کلیک کنید.

CreateNew-en

۶. شما به صفحه ساخت شناسه اپل (Welcome to the iTunes Store) انتقال داده می شوید. بر روی دکمه ادامه (Continue) کلیک کنید.

apple-id-start-page

۷. شما در این مرحله نیاز است که قرارداد استفاده از فروشگاه اپل را قبول کنید. برای این کار چک مارک “I have read and agree to these terms and conditions.” را بزنید.

۸. بر روی دکمه ادامه (Continue) کلیک کنید.

۹. آدرس پست الکترونیکی (Email)، رمز ورود برای شناسه کاربری (بهتر است با رمز عبور پست الکترونیکی متفاوت باشد) و در ادامه سئوال های امنیتی را انتخاب و پاسخ آن را بنویسید، سپس تاریخ تولد خود وارد نمایید.

۱۰. شما می توانید یک آدرس پست الکترونیکی دیگر برای بازیابی رمز ورود در زمان فراموشی نیز وارد کنید که پیشنهاد ما به شما این است که حتما این قسمت را پر کنید.

۱۱. سپس بعد از اطمینان از درستی اطلاعت بر روی دکمه ادامه (Continue) کلیک کنید.

۱۲. گزینه هیچکدام (None) را از لیست نوع پرداخت (Payment Type) انتخاب کنید.

HT2534-PaymentType-en

نکته: کاربرانی که در این قسمت گزینه None برای آنها نمایش داده نمی شود به دلیل اتصال به اینترنت با آدرس اینترنتی مناطق غیر مجاز به ایجاد شناسه کاربری اپل بدون ارایه کارت اعتباری است. برای رفع این مشکل از پروکسی یا VPN های قانونی استفاده کنید تا این گزینه برای شما نمایش داده شود.

۱۳. پس از پر کردن قسمت های نام و آدرس بر روی دکمه ادامه (Continue) کلیک کنید.

نکته: آدرس اعلام شده می بایست آدرسی صحیح باشد در غیر اینصورت مورد تایید قرار نمی گیرد. شما می توانید از آدرس زیر به عنوان نمونه استفاده کنید:

Address: No. 1, Prospect Park W, Brooklyn

Town/City: New York

State/Province: New York

Postal Code (Zip Code): 11215

Country: United States

Daytime Phone: 1 020 5556436

Evening Phone: 1 456 2584563

Mobile Phone: 0098 920 1234567

۱۴. در انتها صفحه صحت اطلاعات (Verify your Account) یه شما نمایش داده می شود. سپس می بایست به صندوق پست الکترونیکی (Mailbox) خود رفته و نامه الکترونیکی (email) تایید اطلاعات ارسال شده توسط فروشگاه آینتونز (iTunes Store) را پیدا کنید.

۱۵. نامه الکترونیکی را باز کرده و بر روی لینک تایید (Verify Now) کلیک کنید.

HT2534_6-itunes-step13_email-001-en

۱۶. زمانیکه بر روی لینک کلیک کردید سایت شناسه اپل از شما می خواهد که به وسیله شناسه اپل (پست الکترونیکی و رمز عبور وارد شده در قسمت ۹) خود وارد شوید.

۱۷. بعد از ورود شما می بایست نامه الکترونیکی با عنوان “Return to the Store” دریافت کنید.

۱۸. حال زمانی که شما در آیتیونر وارد می شوید پنجره موفقیت ساخت شناسه اپل (Apple ID) مانند شکل زیر به شما نمایش داده می شود و با کلیک بر روی شروع خرید (Start Shopping) شما به صفحه خانگی فروشگاه اپل ارجاع داده می شوید.

HT2534-StartShopping-en

ساخت شناسه کاربری اپل (Apple ID) در آیفون، آی-پد و آیپاد لمسی

۱. یک نرم افزار مجانی پیدا کنید، برای این کار می توانید بر روی گزینه جستجو از منو پایین نرم افزار استفاده کنید و نرم افزار Find My iPhone را جستجو کنید.

۲. قبل از ساخت شناسه شما ابتدا می بایست یک نرم افزار مجانی را دانلود و نصب کنید. با لمس دکمه Free و انتخاب Install App این کار انجام می شود.

search-for-find-my-iPhone

۳. ساخت شناسه کاربری (Create Apple ID) را انتخاب کنید.

۴. کشور خود را انتخاب و دکمه Done را لمس کنید.

select-create-apple-id

نکته: کاربران داخل ایران با توجه به اینکه تمام کارت های خرید اپل که توسط فروشندگان ارایه می شود متعلق به کشور آمریکا  می باشد، می بایست این کشور را انتخاب کنند.

select-region

۵. شما در این مرحله نیاز است که قرارداد استفاده از فروشگاه اپل را قبول کنید. دکمه Agree در پایین صفحه را لمس کنید.

agree-apple-license

۶. آدرس پست الکترونیکی (Email)، رمز ورود (Password) برای شناسه کاربری [بهتر است با رمز عبور پست الکترونیکی متفاوت باشد] و در ادامه سئوال های امنیتی را انتخاب و پاسخ آن را بنویسید، سپس تاریخ تولد خود وارد نمایید.

new-account-information

۷. شما می توانید یک آدرس پست الکترونیکی دیگر برای بازیابی رمز ورود در زمان فراموشی نیز وارد کنید که پیشنهاد ما به شما این است که حتما این قسمت را پر کنید.

۸. سپس بعد از اطمینان از درستی اطلاعت دکمه بعدی (Next) را لمس کنید.

۹. گزینه هیچکدام (None) را از لیست نوع پرداخت (Billing Information) انتخاب کنید.

نکته: کاربرانی که در این قسمت گزینه None برای آنها نمایش داده نمی شود به دلیل اتصال به اینترنت با آدرس اینترنتی مناطق غیر مجاز به ایجاد شناسه کاربری اپل بدون ارایه کارت اعتباری است. برای رفع این مشکل از پروکسی یا VPN های قانونی استفاده کنید تا این گزینه برای شما نمایش داده شود.

۱۰. پس از پر کردن قسمت های نام و آدرس دکمه بعدی (Next) را لمس کنید.

نکته: آدرس اعلام شده می بایست آدرسی صحیح باشد در غیر اینصورت مورد تایید قرار نمی گیرد. شما می توانید از آدرسی که در قسمت ساخت شناسه اپل در کامپیوتر قسمت ۱۳ اعلام شده به عنوان نمونه استفاده کنید.

apple-id-biling-information

۱۱. در انتها صفحه صحت اطلاعات (Verify your Account) یه شما نمایش داده می شود دکمه اتمام (Done) را لمس کرده و به صندوق پست الکترونیکی (Mailbox) خود رفته و نامه الکترونیکی (email) تایید اطلاعات ارسال شده توسط فروشگاه آینتونز (iTunes Store) پیدا کنید.

۱۲. نامه الکترونیکی را باز کرده و بر روی لینک تایید (Verify Now) کلیک کنید.

۱۳. زمانیکه بر روی لینک کلیک کردید سایت شناسه اپل از شما می خواهد که به وسیله شناسه اپل (پست الکترونیکی و رمز عبور وارد شده در قسمت ۶) خود وارد شوید.

۱۴. بعد از ورود صفحه تشکر به شما نمایش داده می شود.

شما موفق به ساخت شناسه خود شدید و می توانید از فروشگاه های آیتیونز، کتابخانه و نرم افزار در ایفون، ای-پد و ایپاد لمسی خود استفاده کنید و نرم افزارها، کتاب ها و موسیقی های مورد علاقه خود را به راحتی دریافت و نصب کنید.

sign-in-with-apple-id

به روزرسانی ۱۳۹۲/۰۳/۱۵: تصاویر ساخت شناسه کاربری اپل در آیفون به روز رسانی شد.

“لطفا با عضویت در صفحه فیسبوک و گوگل پلاس سیب نامه ما را پشتیبانی کنید”

به روز رسانی ۱۳۹۲/۰۴/۲۷: کلیه مراحل و تصاویر مورد بررسی مجدد قرار گرفته شد.

به روز رسانی ۱۳۹۲/۱۲/۲۸: کلیه مراحل مورد بررسی قرار گرفت و تضاویر ساخت شناسه کاربری اپل (Apple ID) در آیفون به نسخه iOS 7 ارتقا یافت.

 • mehdi

  دوستان تو گزینه to redeem a cod چی باید بنویسیم

 • امیلی

  عالی بود مرسی!

 • پیام

  none ندارهههههههههههههههههههههههههههههههه

 • مهتاب

  سلام با اگر یک نفر دیگه رمز اپل ایدیتونو داشته باشه می تونه به اطلاعات گوشی مثلا وایبر دست پیدا کنه؟

 • Nilo

  با این پیغام روبه رو شدم: for assistance go to itunes support
  چیکار کنم؟؟؟؟

 • Niloo-z

  با این پیغام روبه رو میشم:for assistance go to itunes support
  چیکار کنم؟؟؟

 • Neda Sadeghi

  baba khob chera gozineie non nadare in laa masabbbbbbb?

  • Nilo

   این وضیعتته!!!

 • ریحانه

  سلام من ی آیپد دارم (این آیپد قبلا برای شخص دیگری بوده ) و VPN هم ندارم اما تونستم خیلی راحت آیدی بسازم و وقتی هم ک ایمیل اپل اومد من وریفای کردم اما فقط ی دایره سبز ک وسطش ی علامت تیک بود اومد ک ینی اکانتمو قبول کرده و أصلا نخواست ک آیدی و پسوردشو بزنم ینی این مورد شماره ١٣ شما أصلا پیش نیومد و من فکر کردم ک احتمالا باید ایدی رو ساخته باشم و حالا میتونم أرش استفاده کنم اما وقتی خواستم چیزی دانلود کنم متوجه شدم ک ی آیدی ک قبلا روی همین دستگاه أجرا شده بود رو همش میاره و انگار أصلا آیدی منو نمیشناسه و ایدی قبلی رو ب عنوان پیش فرض قبول کرده و میخواد من پسورد اونو بدم در حالیکه این ایدی مال من نیست و من میخوام آیدی جدید خودمو بشناسه لطفا کمکم کنید چون خیلی مهمه قبلا هم توی نظرات چیزای مرتبطی دیدم ولی جوابی نداشتند خواهشا این بار جواب بدید

  • Sibnameh

   به Settings و سپس به Appstore بروید و ایدی قبلی را Signout کنید و ایدی جدید را وارد کنید

 • peyman

  سلام
  من APPLE ID مو دوست دوستم واسم ساخته نمی شناسمش واسه همینم بهش اعتماد ندارم.می ترسم به اطلاعات گوشی دسترسی داشته باشه باید چکار کنم .

  • Sibnameh

   سوالات امنیتی خود و رمز عبور و ایمیل بازیابی رمز عبور را تغییر دهید

 • maryam

  ba salam va khaste nabashid man hamw marahel0 anjam dadam email k baram umade verified no k mizanam safe k baz mishe payam mide the address has alreeady bee verified ama dg nemitonam chizi downlod konam

 • نازنین

  سلام من تمام مراحل رو میرم ولی ارور میده و میکه که کد بستی نا معتبر است لطفا راهنمایی کنید

 • نادر

  سلام

  کسایی که در ID payment method گزینه ‘none’ رو ندارن به این آدرس برن و این نوشته رو بخونن مشکلشون حل میشه

  *****لینک حذف شد*****

  خلاصه داستان اینه که برین تو iTunes در itunes store در سمت راست و در زیر قسمت Quick Links گزینه Redeem رو بزنین بعد apple id و پسورد رو بزنید و بعد گزینه none ظاهر میشه.

  ایشالا که مشکل شما هم مثل من حل بشه

  • Sibnameh

   آموزش ارائه شده بدون مشکل است، لطفا از ارسال لینک در نظرات خودداری کنید

  • آیدین

   خدا حفظت کنه داداش خیلی بهم کمک کرد.

  • پارسا

   فقط میگم دمت گرم

 • ayda

  سلام من apple id ساختم ایمیل هم اومد verify هم کردم ولی در app store میخوام برنامه dl کنم پیغام می ده this apple id has not yet been used in the itunes store چی کار کنم؟ تو قسمت اکانت هم همه اطلاعات رو همین جوری که اینجا گفتید وارد کردم ولی done نمی شه!!! مشکل کجاست؟

 • maral

  سلام من حتی با vpn هم کخ میرم واسم none نمیاره چی کار کنم؟

 • MohamMad

  داداش گزینه none رو نداره؟!!!!!

 • کتی

  عالی بود خیلی راحت با این روش ساختم و تونستم نرم افزار دانلود کنم ممنون

 • اشکان

  خب چرا اینقدر سختش میکنید
  من تو سایت applestore.com تو ۵ دقیقه بدون مراحل بالا ساختم !!! اینقدر هم که اینجا گفتین سخت نیستا! خیلی پیچوندین قضیه رو!

 • مهدی

  سلام من تمام مراحل را رفتم ولی نامه ای به ایمیلم إرسال نشده چکار کنم من جیمیل دارم

 • saeed

  apple id

 • S

  Ba inke v*n am one ama gozine none nadaram che konam?

 • aref

  بروز رسانی

 • aref

  دسترسی به بروز شدن

 • Kian

  همه ی مراحلو رفتم ولی اون گزینه ی None نمیاد

 • مازیار

  برای ساخت app id در قسمت payment methed گزینه none وجود ندارد. چکار کنم؟

 • milad

  mosbat

 • ali

  سلام من تمام این مراحل را طی کردم ولی وقتی که می خواهم با گوشب وارد شوم گیفت کارت هم نان می زنم ولی کد از من می خواهد

 • mohammad souzankari

  mosbat

 • niloo

  عالی بود مرسی. من قبلا آی دی رو ساخته بودم ولی توی آیتونز نه و نمی شد که دانلود کنم.الان با روش شما تونستم.مرسی ی ی

 • mahdy

  hello
  how are you
  please tell me chanch id

 • Mahsa Hosseini

  no

 • کیمیا

  سلام..من تمام مراحل رو il,kx,v ;i ‘tjdn انجام میدم.اما این ارور برام میاد…چیکار کنم؟
  postcode must be valid (such as AA3 3AA)..

 • mahya

  سلاااام
  میشه خواهش کنم تنظیمات وی پی ان هم توضیح بدید
  من نمیدونم وی پی ان باید از کجا بیارم
  اگه اون قسمت واسم none نیاد چی کار کنم
  لطفا کمکم کنید

 • نگار

  همه مراحل بالا رو انجام دادم ولی ایمیلی از خود اپل برام نیومد که تاییدش کنم حالا چی کار باید بکنم؟؟؟؟